Ајурведа третман за кандида – осум многу важни совети!

Двете најважни стратегии во Ајурведата за лекување на кандида се стимулирање на дигестивниот оган и зајакнување на имунолошкиот систем со помош на одредени видови храна и билки.

За да се постигне ова, се препорачува терапија од најмалку два месеци, која ги вклучува следните совети!

Candida albicans е вид на габа која живее во симбиоза со човечкото тело и се наоѓа во устата, кожата, цревата и вагината. Додека телото е во природна рамнотежа, кандидата е присутна во нашето тело во помали количини бидејќи е под контрола на пробиотиците – таканаречените добри бактерии кои ја одржуваат здравата цревна флора и го штитат имунитетот.

Доколку има нерамнотежа, кандида се размножува неприродно и ја преплавува цревната популација на добри бактерии. Ако неконтролирано се размножува, оваа несакана габа може да влезе во крвотокот и да предизвика симптоми како што се:

▪ замор и несоница
▪ слаб апетит
▪ намален имунитет
▪ вртоглавица и зуење во ушите
▪ упорна кашлица
▪ тешкотии со концентрирање и концентрирање
▪ разни болки во телото и проблеми со варењето

На ваквото пореметување во организмот влијаат многу фактори како слаба виталност, нерамнотежа на дигестивниот систем, слабеење на дигестивниот систем, таложење токсини во организмот, неправилна хигиена и исхрана, нездрав начин на живот и честа употреба на антибиотици,

Како настанува нерамнотежа

Според Ајурведата, нерамнотежата започнува во дигестивниот систем и варењето е она што прво треба да се избалансира. Поради лошата исхрана богата со слатки и тешки јаглехидрати, дигестивната моќ се намалува и на тој начин доведува до таложење на токсини во дигестивниот систем. Дигестивните токсини промовираат влошување и подмачкување на функцијата на телото.

Иако инфекцијата со кандида е првенствено нарушување. Поради нивното размножување доаѓа до нарушување на активноста на ензимите одговорни за варењето.

Овие нарушувања го ослабуваат имунолошкиот систем, а слабиот имунитет овозможува брза репродукција на кандида и дополнителни инфекции.

Третман на кандида со помош на ајурведата

Двете најважни стратегии во Ајурведата за лекување на кандида се стимулирање на варењето и зајакнување на имунолошкиот систем со помош на одредени видови храна и билки.

За да се постигне ова, се препорачува терапија од најмалку 2 месеци, која ги вклучува следните совети:

1. Започнете го денот со лимон, ѓумбир и малку чај од ким. Подготвената шолја топол чај испијте ја 30 минути пред појадокот за да го стимулирате исфрлањето на токсините од телото.

2. Пијте половина чаша свежо исцеден сок од ѓумбир два пати на ден, пред јадење и изедете две чешниња лук. Лукот и ѓумбирот се одлични сојузници во борбата против кандида.

3. Користете зачини за затоплување во храната како што се црн пипер, морско оревче, кардамон, кајен и чили пипер, ѓумбир, куркума, цимет и каранфилче бидејќи тие се корисни за стимулирање на варењето.

4. Избегнувајте слатки, мрсна, пржена, тешка, ладна и сирова храна – ова вклучува сурови овошни салати бидејќи овошниот шеќер ја храни кандидата. Јаболката варени со зачини се најдобриот избор на овошје за време на оваа диета.

5. Јадете лесно сварлива храна како супи, динстаен зеленчук, овесна каша, кои се многу корисни кога се готват со зачини за загревање и билки како жалфија, темјан, оригано и лаванда.

6. Гаргара со масло може да биде многу корисен третман за кандида. Наутро, пред да ги измиете забите, земете 1 лажица кокосово масло и оставете го во устата 10-15 минути. Постапката повторете ја навечер пред спиење. Користењето на кокосовото масло два пати на ден во текот на еден месец помага во отстранување на вишокот токсини од телото преку оралната слузница и ја смирува инфекцијата со кандида во таа област. Кокосовото масло е исто така ефикасен лек против кандида кога се користи во исхраната.

7. Постојат некои намирници со посебни лековити својства кои можете да ги вклучите во секојдневната исхрана против кандида. Сите овие намирници се антибактериски, антимикробни и помагаат да се врати рамнотежата помеѓу добрите и лошите бактерии.

Лукот, кромидот, аспарагусот, бананите и артишокот се богати со пребиотици кои ги хранат добрите бактерии. Консумирајте ферментирана храна како кисела зелка и кефир, кои се богати со пробиотици, т.е. добри бактерии.

Јаболковиот оцет, маслото од оригано, кокосовото масло, чајот од глуварче и пелин, како и зелениот зеленчук имаат својства да го прочистат телото од токсини и истовремено да го зајакнуваат и зајакнуваат варењето и имунитетот.

8. Тулси или светиот босилек е едно од најмоќните лековити растенија и зазема посебно место во ајурведската медицина. Тулси има силни антибактериски и антигабични својства. Помага во заштитата на корисните бактерии во цревата кога се изложени на штетни бактерии и габи.

Покрај тоа, тулси е моќен антиоксиданс и средство за чистење на телото од токсини. Чајот Тулси се подготвува на ист начин како и црниот, зелениот или белиот чај.

Колку долго треба да бидам на диета против кандида?

Мора да бидете трпеливи во лекувањето на кандида бидејќи е потребно извесно време за целосно заздравување. Потребни се најмалку 3 месеци за дигестивниот и имунолошкиот систем да се вратат во рамнотежа.

Притоа, важно е да ја следите вашата интуиција, која ќе ви каже која терапија најдобро ќе ви одговори.

Сите ние сме единствени во нашата физиологија и нашето тело и неговиот одговор на одредени видови храна ни кажува кој е вистинскиот лек за нас.