БИКОТ ГО ЧЕКА НОВА ЉУБОВ, ДОДЕКА ЈАРЕЦОТ ЌЕ МОЖЕ ДА ЗДИВНЕ НА РАБОТА! Дневен хороскоп за 4 септември! Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите

ОВЕН

РАБОТА: Имате добри колеги. Мора да се свртите кон партнерите кои доаѓаат од исток, од нив доаѓаат повеќе пари.

ЉУБОВ: Расположени сте за романса. Уживајте во денот и секој момент од овој прекрасен живот.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на исхраната.

БИК

РАБОТА: Чувствувате дека денот ви е полн со разни изненадувања. Доколку работите градежни работи, договорете ја оваа активност од следната недела.

ЉУБОВ: Добар ден за младите членови на ова соѕвездие, нови познанства, нови љубови.

ЗДРАВЈЕ: Имате проблем со мигрена.

БЛИЗНАЦИТЕ

РАБОТА: Искуството и знаењето се главниот печат на денешниот бизнис. Играјте ја таа карта.

ЉУБОВ: Многу сте успешни и на љубовно поле благодарение на животот што претходно го водевте и научивте за иднината.

ЗДРАВЈЕ: Искористете го искуството за да ја процените состојбата на телото.

РАК

РАБОТА: Денеска треба да се подигнете. Всушност, треба да ги гледате работите пореално од другите околу вас. Ве води вашата интуиција.

ЉУБОВ: Оние Ракови кои се сами можат да се ослободат преку огнениот Овен.

ЗДРАВЈЕ: Размислувате за систематски преглед.

ЛАВ

РАБОТА: Треба да се свртите кон канализирање на позитивната енергија што ја имате премногу, за да ги комерцијализирате идеите.

ЉУБОВ: Во љубовта треба да најдете барем малку мир за подобра комуникација со саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Прегледајте го дебелото црево.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Покажете волја за промени, реформи во рамките на работата каде што работите. Дури и да не сте интелектуалец, вие сте одличен работник и претприемач.

ЉУБОВ: Во љубовта, партнерот денес е претприемач кон вас. Нека го покаже најдоброто од себе.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВАГА

РАБОТА: Ги зближувате луѓето, потребна ви е публика која ќе ги претстави вашите амбиции пред другите. Тие ве гледаат како водечки лидер.

ЉУБОВ: Ги контролирате мислите и емоциите, не дозволувате налетот на емоциите да ве обземат.

ЗДРАВЈЕ: Огледало.. не, не ви треба. Се чувствувате одлично.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Енергијата што е складирана сега излегува. Амбициите се високи и вие брзате кон нив. Сите треба да ве следат.

ЉУБОВ: Добро ќе ви дојде малку дополнителна страст во врската. Влезе адреналинот.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја диоптријата. Ако го немате, сега е добар момент да се уверите дали е навистина така.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Сè што добивате, всушност сте заработиле со вашата работа. Многу смирено гледате на скалилата на успехот по кои се искачувате.

ЉУБОВ: Не дозволувате партнерот да ви се обраќа со своите желби. Веќе го имаш твоето.

ЗДРАВЈЕ: Трчањето, идеалниот спорт за вас денес.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Доколку имало некакви проблеми и пречки за постигнување на целите, тие сега се завршени. Полесно е да се дише.

ЉУБОВ: На сите им се додворувате. Сакате да ви кажат дека сте најдобри.

ЗДРАВЈЕ: Висок крвен притисок. Одење, движење.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Нема посебни настани. Сами сте и го правите планираното. Учете од вашите минати искуства.

ЉУБОВ: Тврдоглави сте и не дозволувате саканата личност да каже што сака да го промените.

ЗДРАВЈЕ: Чувствувате трепет, морници.

РИБА

РАБОТА: Состанок на повидок. Вашата позиција не е компромитирана. Тоа е поинформативно. Нема место за грижа.

ЉУБОВ: Излегувате во одлично друштво и одлично ќе се забавувате. Опуштено е.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте додека возите! Особено ако чувствувате мала вртоглавица.