БОСАНЕЦ ПРЕЖИВЕАЛ УДАР ОД ГРОМ! Сакал да го сними невремето, а потоа светнало на метар и пол од него: За малку ќе ја снимев МОЈАТА СМРТ

0

Исмет Алијагиќ Чиќмо 6 јуни ќе го прослави како втор роденден откако доживеа невидено искуство во дворот на куќа во центарот на Бихаќка.

За време на силното невреме што вчера го зафати градот Алијагиќ, го удри гром , но не е повреден и планира трајно да го обележи местото каде што е видлива помала штета.

Алијагиќ бил во градината кога удрил гром .

– Гледав многу бурно невреме и случајно почнав да снимам како обилниот дожд ги украсува цвеќињата. Немав поим што ќе се случи. Мојата маца,покажа вознемиреност и страв. Трепереше и не се оддалечуваше од мене – вели Алијагиќ.

Случајно снимил удар на гром кој удрил во чадор за сонце во градината на само метар и половина од местото каде што бил Алијагиќ.

Како Тајсон да ме удри. Видов блесок и почувствував силен удар кој ме „дувна“ внатре во фонтаната. За секунда помислив дека ми го удри телефонот и ми го исфрли од раце. Лежев таму околу една минута, а потоа се упатив кон мобилниот со намера да го исклучам бидејќи очекував нов шок. Шокот помина за неколку минути, па ги фотографирав последиците. Немав страв бидејќи бев припадник на специјалната полиција и бев ранет три пати, но ова е секако нешто што не може да се заборави – додава Алијагиќ.

Коментарите на социјалните мрежи продолжуваат да доаѓаат. Многумина го гледаат видеото и не можат да поверуваат колку Алијагиќ бил блиску до смртта.

– За малку ќе ја снимев сопствената смрт! Ух – напиша Алијагиќ.