Бред Пит конечно ја откри тајната за својот младолик изглед: Еве што прави познатиот актер на лицето за да изгледа толку младо, а тоа не е ботокс (фото)

0

Појавувањето на Бред Пит на трибините на финалето на Вимблдон оваа година привлече огромно внимание кај корисниците на социјалните мрежи и медиумите. Причина? Неговото лице , поточно, неверојатно младешки за маж кој на 18 декември ќе го прослави својот 60-ти роденден.

Бред Пит не беше без причина топ тема на социјалните мрежи, бидејќи беше очигледно дека зад блескавата кожа и брчките кои „магично исчезнаа” не стои мајката природа, туку естетската медицина.

Но, ако го прашате Бред Пит, тој ќе ви каже дека „тајната на неговата сјајна кожа е длабоката хидратација“.

Во новото интервју тој изјави дека прави три работи секој ден, наутро и навечер.

Бред Пит

„Едноставно е. Исчистете го лицето наутро, ставете серум и дневна крема и готово. Навечер повторно исчистете го лицето бидејќи сум многу посветен на чистењето на лицето, повторно серум, а потоа ноќен крем и тоа е тоа”, рече Бред.

Сликите пред Вимблдон и после Вимблдон, ако го прашате Бред Пит, се резултат на чистење, серум, дневен и ноќен крем.