Бред Пит снимен со 26 години помлада девојка, фановите забележаа: Изгледа исто како Анџелина Џоли

Бред Пит и неговата 26-годишна девојка, Инес де Рамон, беа уловени на ретко појавување во јавноста додека присуствуваа на Британското ГП вчера.

Фотографиите од дождливата трка во Формула 1 покажуваат дека 60-годишниот актер го води дизајнерот на накит за рака низ толпата на патеката Силверстоун во Нортхемптоншир, Англија.

Фото:

Двојката изгледаше исклучително весело. Инес се појави во пастелно син фустан, додека Бред носеше жолта јакна, бели панталони и капа.

Нивните фотографии се проширија на интернет, а многу обожаватели на познатиот актер пишуваат дека 34-годишната Инес многу личи на поранешната сопруга на Бред, Анџелина Џоли.

Фото:

„Тој дефинитивно има девојка, многу личи на Анџелина“, „Невозможно е да не се забележи сличноста со Анџелина“, „Полоша верзија на Анџелина Џоли“, „Таа дефинитивно личи на Анџелина“, се некои од стотиците коментари.

За потсетување, Бред моментално е во Велика Британија за да снима повеќе материјал за филмот „Ф1“. Поради штрајкови низ Холивуд во 2023 година, продукцијата на филмот беше прекината, што го објаснува долгиот процес на снимање, а во кината треба да се појави на почетокот на 2025 година.

Филмот е за возачот Сони Хејс (Бред Пит), кој мораше да ја напушти Формула 1 по тешка несреќа Децении по неговото пензионирање, тој излегува од пензија и се натпреварува против најсилните во тимот со млад возач.