ВАГАТА патува во ПАРИЗ, Лавовите во ВЕНЕЦИЈА! Идеални дестинации за ПАТУВАЊЕ во 2023 година за секој хороскопски знак

0

Патувања за секој вкус!

Овен: Пунта Кана, Доминиканска Република

Енергичен огнен знак кој не знае кога да се откаже. Овните се секогаш во состојба на висока енергија и постојано се во движење. Пунта Кана, Доминиканска Република, е најдобрата локација ако сте огнен Овен. Полн со АТВ тури и екскурзии – идеална дестинација за сите љубители на активни одмори.

Бик: Дубаи

Вистинските Бикови сакаат луксуз и уживаат во удобноста на самото патување. Без разлика дали тоа е лежење на каучот со вашето омилено шоу или спа ден посветен на себе. Одмор полн со екскурзии не е за нив – без труд, без хаос, Биковите бараат опуштање од одморите. Дубаи е идеален за нив. Тој е во исто време и врвен град на луксуз и разработена фантазија на Бик.

Близнаци: Бали, Индонезија

Близнаците се познати личности во општеството на знаци. Тие се способни да се дружат во секоја прилика, но исто така се интуитивни и паметни. На сестраниот лик му треба и нешто за да го стимулира умот. Бали, Индонезија е совршена дестинација за воздушен знак. Како Близнаци, Бали има две страни. Потопено во колоритно зеленило и бројни пејсажи, од друга страна, познато е и по живиот ноќен живот.

Рак: Анахајм, Калифорнија

Анахајм, Калифорнија е позната по својата семејна атмосфера. Раковите се во допир со своите емоции и обично сакаат да останат блиску до дома или барем да се чувствуваат како да се дома. Калифорнискиот град е дом на одморалиштето Дизниленд, па затоа е место полно со забава, различна храна и носталгија.

Лав: Венеција, Италија

Паралелно со Бикот, Лавот живее луксузен живот – особено посветен на самите себе, а познати се по тоа што во што било убавина наоѓаат. Има ли подобро место за Лав да го помине својот одмор од Венеција, Италија? Град исполнет со мноштво уметност и култура кои прават незаборавно искуство.

Девица: Барселона, Шпанија

Поради педантноста и практичната природа на Девицата, спонтаните и хаотични патувања не се за овој хороскоп. Како патници, Девиците се обидуваат да го впијат секој детал од нивниот одмор. Дестинациите за учење и култура се најдобрата опција за овој строг земјен знак, така што збогатеното патување во Барселона, Шпанија ќе дојде на самото место.

Вага: Париз, Франција

Познати како знакот што ја поврзува убавината со љубовта, Вагите ги привлекуваат места како Париз – градот на светлината и место на привлечна архитектура и свежи кроасани ќе направат Вагата да се чувствува како дома.

Шкорпија: Копенхаген, Данска

Скорпијата знае да остане мистериозна. Тие постојано ве погодуваат и се трудат да не споделуваат премногу за себе. Затскриениот одмор е многу привлечен за овој знак, па затоа Копенхаген, Данска би можел да биде соодветен одмор за намќорните Скорпии. Тие сакаат да се препуштат на богатството на културата, а Данска е позната по својата неверојатна европска архитектура – таа е дури и дом на бронзената статуа на Малата сирена.

Стрелец: Големиот Кањон, Аризона

Знакот кој владее со патувањето. Стрелците сакаат да го истражуваат светот. Тие се авантуристички и секогаш подготвени за патување и брзо бегство. Слично на другите огнени знаци, тие се природно родени трагачи на возбуда. Големиот Кањон е едно од седумте природни чуда на светот и го посетуваат илјадници туристи. Ако сте Стрелец и барате место за задоволување на вашето природно високо ниво на адреналин, ова е за вас.

Јарец: Лондон, Англија

Тешко е да се повлече Јарецот од нивната секојдневна рутина и затоа го заслужуваат потребниот одмор. Животот во градот обично е нивен повик, а Лондон, Англија ќе им обезбеди многу удобности, од одлична храна, барови и трговски центри кои ќе му овозможат на Јарецот да се опушти.

Водолија: Токио, Јапонија

Водолиите се оригинални и сакаат да планираат на свој начин. Тие повеќе би сакале бесцелно да талкаат по дестинациите што ги посетуваат и да уживаат во спонтаноста, доколку тоа значи избегнување на возбудените туристички атракции. Токио, Јапонија е уникатен и полн со работи што треба да се видат. Токио исто така има некои од најголемите светски иновации, како што е возот со куршуми.

Риби: Мачу Пикчу, Перу

Рибите секогаш бараат внатрешен мир. Тие се најдуховните од сите хороскопски знаци, па затоа одењето на духовно патување е токму за нив. Се вели дека Мачу Пикчу, Перу, содржи екстремна духовна енергија. Туристите често медитираат и детоксираат за време на нивната посета, што го прави идеално место за Рибите да го пронајдат своето внатрешно јас.