ВАЖЕШЕ ЗА НАЈУБАВА ЖЕНА НА СВЕТОТ, А СЕГА КОНЕЧНО ЈА ВИДОВМЕ БЕЗ ШМИНКА: На оваа слика луѓето со неверување ги тријат очите

Никол Шерцингер, која важи за една од најубавите жени, позираше без трошка шминка и предизвика воодушевување кај обожавателите.

Пејачката Никол Шерцингер, која важи за една од најубавите и најпривлечните, секогаш ја гледаме во топ издание, но сега на Инстаграм покажа како  изгледа без шминка  и ги воодушеви своите фанови. Според многумина, Никол е една од најубавите жени на светот, а на својот профил објави видео и неколку фотографии на кои позира во бело бикини.

„Секојдневниот мал напредок дава големи резултати“, напиша пејачката во објавата, откривајќи им на следбениците дека вежбањето, ледените бањи и сауната се тајната на нејзиниот младешки изглед.

Очекувано, нејзината објава предизвика лавина од коментари.

„Убава е без шминка“, „Вистинска инспирација“ и „Ги срамите помладите жени“  се само дел од коментарите на нејзините обожаватели кои наведуваат дека Никол има безвременска убавина.

44-годишната пејачка и членка на некогаш популарната женска група „Пусикет долс“ во неколку наврати изјавила дека  младешкиот изглед го одржува со вежбање и здраво јадење.

Таа се грижи секој нејзин оброк да содржи избалансиран сооднос на масти, јаглени хидрати и протеини. На пример, тој јаде тост од авокадо со пржени јајца и чаден лосос или здрава овесна каша со шумски плодови.

“Во фрижидерот секогаш има свежи домати, сирења, мисиркино и бело месо, бадемово млеко, кокосова вода, но и други класични потреби. И вода, многу вода. Мора да се хидрирате”, рекла убавата пејачка.

Кога станува збор за вежбање, оваа позната убавица практикува  речиси секојдневни патувања во теретана, 20 минути кардио тренинг, планинарење, јога, кревање тегови…