Вака ЗНАЕМЕ ДЕКА ЖЕНАТА Е ЛОША ВО КРЕВЕТ – Мажите открија што најмногу ги нервира, и преку што не поминуваат

0

Грешки кои многумина ги прават!

Мажот кој вистински ја сака својата сопруга ќе вежба пози кои полесно ќе ја доведат до кулминација и никогаш нема да ѝ каже, ниту на некој друг, дека е лоша во кревет. Оние кои го прават тоа, всушност повеќе зборуваат за себе отколку за неа.

Ова се некои од причините зошто некои мажи сметаат дека врската е недоволен квалитет:

Жената е многу несигурна за својот физички изглед

На многу жени им е непријатно да се соблекуваат пред партнерот или да водат љубов со запалени светла. Тоа само покажува дека мислат дека не се доволно убави и совршени и се срамат од тоа. Ова, пак, доведува до ниска самодоверба, срамежливост и фактот дека тие всушност не можат да се опуштат во кревет.

Никој не е совршен! Таков човек едноставно не постои. Сите имаме маани и секој треба да биде свесен за тоа и да ги прифати и своите и туѓите маани.

Мажот кој искрено и длабоко ја сака жената со која живее ќе ги сака и сите нејзини маани. Затоа, опуштете се и дозволете му на вашиот партнер да го запознае вашето тело до најмалите детали. Соберете храброст и носете предизвикувачка долна облека. Ќе се чувствувате посамоуверено и привлечно, а со тоа и поопуштено.

Недостаток на интимност и блискост

Да се ​​биде близок и интимен со партнерот е клучот за секоја квалитетна врска. Врската е врв на тоа. Некои жени знаат да ги казнат своите партнери или да ги уценуваат со тоа што ќе им ускратат интимни моменти. Тоа е сè освен добро и паметно. Манипулацијата од секаков вид, особено од ваков вид, не може да биде добра.

Има жени кои ја негираат блискоста на партнерот – несвесно, особено во долгите врски. Неврзана прегратка, бакнеж, љубезен збор треба да се случуваат секој ден. Со тоа, покажувате некому дека искрено го сакате онаков каков што е, а тоа пак води до подобар интимен живот.

Нејзиниот се позанемарен изглед

Ако сте во врска долго време, не значи дека треба целосно да го занемарите вашиот изглед. Нормално е дека нема да се шминкате наутро секој ден само за да му ја направите попривлечна на партнерот, бидејќи тој ве сака и без слој боја на лицето. Но, понекогаш треба да вложите малку повеќе напор и повторно да ја разгорите страста што ја имаше на почетокот на врската.

Исто така, не дозволувајте постојано да се шетате низ дома, на пример, со валкана и разбушавена коса, во искинати спортски панталони, со влакнести нозе и со зголемен број килограми. Ако дозволите, не само што ќе изгледате полошо и полошо, туку и така ќе се чувствувате, ќе ви падне самодовербата, а потоа ќе се одрази на вашиот интимен живот.

Секако, таквите совршени моменти се малку и некаде, па не ги чекајте бидејќи вие и вашиот партнер ќе живеете речиси во целибат. Не чекајте вистинското расположение за да се случи врската, туку потрудете се – ако не сте така расположени, сменете ја.

Допирајте се, масирајте, запалете свеќа, пуштете светлина, сензуална музика, полијте вино, погледнете се во очи… Управувајте со времето и настаните онака како што сакате. Не чекајте нешто да се случи случајно, па дури и водење љубов! Некои мажи  изјавија за revelist.com  што им пречи кај жените со кои имаат врска:

  • Не ми се допаѓа кога жената само ќе лежи и ќе чека да направам се. Нема ништо полошо од тоа.
  • Мразам пасивност, кога жената се чини дека нема поим за сопственото тело и што сака. Не можам да опишам колку е фрустрирачки кога жената со која сте во кревет не реагира и не можам да добијам повратна информација дали нешто е добро или не.
  • Ако една жена глуми, тоа тотално ме разладува.
  • Мразам кога испушта лажни звуци за време на односот, претпочитам да стенка тивко, за да е искрено отколку да лажно вреска.
  • Воопшто не е убаво кога те споредува со бившиот дечко. Мене лично не ми пречи што таа имаше други пред мене, но не сакам да размислувам за тоа.
  • Недостатокот на комуникација пред или за време на врската ми пречи. Ако нешто и се допаѓа или сака нешто, би сакала да ми каже.