ВИДЕО | ВО СТИЛОТ НА СПАЈДЕРМЕН! И на 36 години светот се уште му се поклонува на Новак Ѓоковиќ – погледнете го овој неверојатен поен кој ги остави сите во неверување

Еден од најдобрите тенисери во светот, Новак Ѓоковиќ, го одигра првиот натпревар на Мастерсот во Париз против Томас Мартин Ечеверрија.

Србинот одлично го отвори натпреварот од 2. коло и во првиот сет го победи Аргентинецот со 6:3, но посебно внимание привлече еден поен.

Дека Новак Ѓоковиќ е флексибилен како гума, одамна е познато, но многумина ги изненади што тоа може да го направи и на 36 години.

Погледнете го ОВДЕ поенот што го натера светот, уште еднаш да му се поклони на Новак Ѓоковиќ.