ВИДЕО | КАКВА СРЕЌА! Неверојатна снимка се шири на социјалните мрежи: “Да останеше таму уште една секунда веќе ќе беше мртов!“ – ова е најсреќниот човек на светот!

0

Видеото кое што стана апсолутен хит на социјалните мрежи покажува како еден човек буквално „бил на неколку секунди до смртта“ доколку не излегол на време од објектот.

На виралното видео се гледа како човек излегува од перална, а само неколку секунди подоцна се случува експлозија која го урива објектот. Човекот да останел само неколку моменти подолго внатре, веројатно немало да преживее.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО ОВДЕ.

Најсреќниот човек на светот“, коментираат корисниците на социјалната мрежа Инстаграм, каде ова видео им се допаднало на повеќе од 1,3 милиони луѓе.

Некои велат дека експлозијата се случила затоа што во машината за сушење алишта останала лименка со запалива течност, додека повеќето коментираат дека човекот е роден под среќна ѕвезда.