ВИДЕО | Манекенката која е главна тема на Интернет оваа година објави едукативна соодржина која предизвика спротивен ефект – Хејли Бибер се појави во досега најминијатурното бикини и се ‘фрли’ во ладна вода!

Како што изјави во бројни интервјуа и реклами на Интернет, 2023 година започнала многу тешко за Хејли Бибер (26 г.), а таа и самата постојано се чувствува ранлива и психички слаба.

Манекенката која на поголемиот дел од светската популација е попозната како сопруга на Џастин Бибер и жена која не пропушта прилика јавно да ја „руга“ поранешната девојка на пејачот – омилената на народот Селена Гомез, на социјалната мрежа Тик Ток откри дека се бори со анксиозноста и хронично воспаление кое ја мачи веќе некое време.

Убавицата, која основаше сопствен бренд Rhode Beauty, на Тик Ток објави видео на кое се втурнува во корито полно со ледена вода во најминијатурниот костим за капење во кој некогаш се појавила. Таа вели дека овој третман има бројни здравствени придобивки, вклучително и намалување на стресот и воспалението. Кога ќе се потопи во ледена вода, таа останува во неа 30 секунди. На видеото, убавицата може да се види како „потопена“ до рамениците, длабоко вдишува за да не се прилагоди на температурата на мрзнење. На крајот од видеото Хејли Бибер го покрива носот со рацете и целосно ја потопува главата под вода.

Овој третман со ледена бања го практикуваат актерите Џош Бролин и Зак Ефрон, како и бројни професионални спортисти, со цел да се ослободат од стресот и да се постигне концентрација.

Видеото, ако имаше намера да биде поучно и едукативно, предизвика бројни коментари, а ретко кој е поврзан со здравјето. Главно, луѓето пишуваа за нејзиното згодно тело натопено во ладната вода, што остави малку на фантазијата кај ‘посилниот’ пол…

Погледнете го видеото ОВДЕ.