ВИДЕО | Новак Ѓоковиќ пееше на шпански јазик и направи вистинско шоу по историскиот успех – цела Латинска Америка е на нозе поради оваа снимка, погледнете!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ пееше на шпански јазик по историскиот триумфот на Ролан Гарос.

Аргентински новинар побара од Новак Ѓоковиќ заедно да ја испеат песната „Veni veni canta conmigo“, или во превод „Дојди и пеј со мене“.

Тоа е песната што аргентинските навивачи вообичаено му ја пеат на Лионел Меси. Како звучеше тоа погледнете во следното видео.