(ВИДЕО) Осум мртви и 10 повредени во терористички напад во Ерусалим

Напаѓачот е убиен, јавуваат израелските медиуми

Најмалку осум лица загинаа, а 10 се повредени во наводен терористички напад во Ерусалим, пишува „Ерусалим пост“.

Нападот се случил во близина на синагогата во делот на градот Нева Јаков.

Безбедносните сили го „неутрализирале“ напаѓачот, соопшти локалната полиција.