ВИДЕО | ПАДНА КРАН ВО НОВИ САД! Силен урагански ветер уништува се пред себе – погледнете ја застрашувачката снимка од невремето во Србија

Од страшно невреме паднал кран во Нови Сад, Србија!

Во Нови Сад беснееше невреме, а на социјалните мрежи се појави видео од соборен кран! Инцидентот се случил на градилиште во Детелинара.

Погледнете го видеото ОВДЕ.