(ВИДЕО) Погледнете како синот на Бекам подготвува лазањи и тоа вегански

Бруклин, синот на Дејвид Бекам објави ново видео во својата кулинарска серија, а овој пат подготви вегански лазањи.

Тој сподели видео на својот Инстаграм, во кое сними како сечка кромид, модар домат и потоа сето тоа го додава во тенџере заедно со кесичка алтернативи од растително месо и подготвен сос од домати.

Бруклин се потруди да започне готвачка кариера, но обожавателите тврдат дека неговото ново јадење е многу лесно и дека неговата изведба не е најдобра.