Вистината за бракот со Меган Маркл – Принцот Хари ја сфати вистината и планира да се врати во Велика Британија

0

И додека во јавноста принцот Хари и Меган Маркл оставаат впечаток на среќен пар кој успешно се бори против сите препреки, вистината е сосема поинаква, барем така тврди поранешниот батлер на покојната принцеза Дијана, Пол Бурел.

Тој за британските медиуми изјави дека Хари конечно ја „види вистината“ за своите деца. Тој исто така додаде дека останува во брак само за да може да ги види неговите деца, Арчи и Лилибет како растат.

„Дали јас сум единствената личност што сфаќа дека принцот Хари конечно ја виде вистината? Дека конечно ја сфати вистината за она што го прави неговата сопруга и е маѓепсан од нејзината убавина или нешто слично? Затоа што сите го знаеме тоа, но тој не го гледа“, изјави Бурел за GB News.

Бурел, кој работеше за Лејди Ди 10 години, исто така се согласи со прогнозата на поранешниот батлер на кралот Чарлс Грант Харолд, посочувајќи дека и тој верува дека војводата од Сасекс наскоро засекогаш ќе се врати во својата родна земја. Згора на тоа, тој верува дека Британците ќе го пречекаат Хари со раширени раце.

Не се сомневам дека кога тоа ќе се случи, бидејќи сите знаеме дека ќе се случи, кога тоа ќе се случи, кога ќе се врати во UК, мислам дека неговиот татко, кралот Чарлс и неговиот брат, принцот од Велс, ќе го поздрават и дочекаат неговото враќање со раширени раце – вели поранешниот кралски функционер.

„Има нешто во Хари што сите го сакаме, едноставно не разбираме зошто го прави тоа што го прави во моментот“, додаде тој.

„Хари ќе страда колку што може заради децата“

Бурел, исто така, мислеше дека Хари засега сака да избегне развод по секоја цена поради сопственото горчливо искуство со скршен дом. 

-Лично го познавам Хари и мислам дека тој отсекогаш сакал да биде татко, да има деца, мислам дека моментално е рано неговото семејство да се раздели. Мислам дека сака да остане за да си ги гледа децата како растат, бидејќи ако сега го напушти бракот, би ги изгубил децата затоа што знае дека таа би ги чувала во Америка, а тој нема да ги види – рекла таа.

– Поради сето тоа, мислам дека Хари ќе се труди да се држи до програмата се додека може. Неизбежно е да дојде до распад на овој брак бидејќи знаеме дека со големите критики, светската слава и присуството во печатот доаѓа и голем притисок и оваа двојка ќе има голем притисок на својот грб – додаде Бурел.

-Јас лично не сакам да го видам Хари повторно несреќен, веќе видов премногу солзи, сакам тој да биде многу среќен, сакам да го видам него и неговото семејство како напредуваат, но знаете, постои сомнеж во задниот дел на мојата глава – заклучи тој.