Вицепремиерот Битиќи на состанок со бизнис делегација на Источниот комитет на Германското стопанство

0

 Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска ќе одржи состанок со бизнис делегација на Источниот комитет на Германското стопанство.

На состанокот ќе присуствува и в.д. амбасадорот Ото Граф.

По завршување на состанокот, како што соопшти Кабинетот на вицепремиерот, предвидени се изјави за медиумите.