Влаховиќ и уште две ѕвезди на Јувентус ќе пристигнат на Ноу Камп

Несреќна ситуација во Торино.

Црната сезона може да биде уште поцрна за Јувентус. На Старата дама поради разни финансиски збунувања и беа одземени 15 бода, а им се закануваат и одземање на уште 20 бода. Нема ништо од Европа, а лесно може да се случи славниот клуб од Торино повторно да се најде во Серија Б.

Многумина сакаат да ја искористат оваа несреќна ситуација во Јувентус. Својата шанса пред се ја гледа Барселона која сака да ја уништи Старата дама.

Каталонците изгризаа да донесат дури тројца фудбалери на Јувентус на лето. Душан Влаховиќ, Федерико Киеза и Мануел Локатели, пишуваат италијанските и шпанските медиуми.

Во текот на целиот јануарски преоден рок се зборуваше дека Србинот може да се пресели во Реал Мадрид или Арсенал, но сепак остана во Јувентус поради неспецифични понуди.

Сега во трката за Влаховиќ се вклучи и Барселона, која сака да го донесе на лето и да го спои со Роберт Левандовски, а нападот на Каталонците би изгледал повеќе од опасен.

Засега не се споменува колку пари каталонците издвоиле за тројната круна на Јувентус.