Внук и баба ГЛУМЕЛЕ ЉУБОВЕН ПАР за да стекнат популарност на мрежите! Кога ќе ги видите нивните видеа, ќе се шокирате

Бизарната приказна за баба и 19-годишен внук од Италија се најде на насловните страници на бројни светски медиуми.

Бабата Милина Гата има 76 години, а неодамна нејзините видеа станаа вистинска интернет сензација, кога глумеше заљубен пар заедно со нејзиниот внук Џузепе Дана.

Тие решија да се пошегуваат со своите илјадници следбеници кога се снимаа како разменуваат бакнежи.

Во интервју за новинската агенција „ЏемПрес“, Џузепе потврди дека се работи за измама.

Бабата и внукот имаат заедничко тоа што и двајцата сакаат да се дотеруваат, особено за кадрите на социјалните мрежи, а беа подготвени да позираат пред камерата на мобилниот телефон како хармоничен вљубен пар.

Пред да излезе вистината, многу следбеници беа убедени дека бабата на Милина го „купува“ нејзиниот помлад партнер со раскошни подароци, што предизвика масовно згрозување и шок.

Кога признале дека станува збор за шега, следбениците на Џузепе го нападнале дека ја користел баба му за да стекне популарност на социјалните мрежи.