(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Еспаргаро страшно излета од патеката! Заврши во болница

0

Страшна сцена во Португалија.

Познатиот возач во Мото ГП шампионатот, Пол Еспаргаро, доживеа страшна несреќа за време на квалификациската трка во Португалија.

Погледнете што се случи:

Првите информации се дека животот на Еспаргаро не е во опасност, но се уште се чека официјална потврда.