ВРСКАТА НА КАЈТ И ВИЛИЈАМ ВЕЌЕ ЕДНАШ БЕШЕ ВО КРИЗА: Никој не знаеше дека се РАЗДЕЛЕНИ, а сега им се заканува СЛИЧНО СЦЕНАРИО?!

0

Целиот свет е зовриен од врската меѓу принцот Вилијам, Маркионката од Чолмондели, за која се вели дека е негова љубовница, и поранешната манекенка Сара Роуз Ханбери, за која се вели дека принцот се гледа откако Кејт била бремена по трет пат.

Иако кралското семејство нема навика да објавува такви работи, бидејќи ситуацијата излезе од контрола, Вилијам се огласи и се закани дека ќе ги тужи сите што ќе кажат како што вели невистини.

Тогаш приказните стивнаа, до неодамна, откако Вилијам и Роуз наводно заедно го прославиле Денот на вљубените, а тој и подарил скапо ланче. Како што тврди изворот, врската меѓу Вилијам и Кејт не е идеална, иако тие во јавноста се претставија поинаку.

За жал, ова не е прв пат врската на Кејт и Вилијам да биде во криза. Познато е дека тие раскинаа на неколку месеци уште во 2007 година, а дури неодамна се дозна и вистинската причина.

иако Кејт и Вилијам имаа некои проблеми во врската, најмногу поради неговите неверства, како што се пишуваше тогаш, кои таа ги преболуваше, ништо повеќе не и го скрши срцето од одлуката да не ја дочека Новата година со неа.

Потоа требаше да присуствува на гала вечера со неа и нејзините родители, кои резервираа вила во шкотското село, но Вилијам одеднаш ги промени плановите. Иако тогаш биле во врска веќе три години, принцот разговарал со својот татко и баба, кои го советувале да не брза во врската со Кејт.

Поради се решил да не се појавува и ја „аутрал“ пред семејството. Мидлтон беше скршена и го помина дочекот во солзи, за малку подоцна да раскине.

Сепак, се чини дека љубовта била посилна, па на крајот на 2007 година се помириле и продолжиле таму каде што застанале, а 3 години подоцна се вериле. Една година подоцна следуваше венчавка, која ја следеа дури 160 најблиски ширум светот.

Во бракот имаа три деца, а откако станаа родители, нивната врска никогаш не била посилна. Останува да видиме дали „историјата се повторува“, односно дали бракот им е на тест, дали ќе успеат се да надминат.