Гаши: Алтернатива излегува од владината коалиција и ќе делува како опозиција

0

– Алтернатива излегува од владината коалиција и ќе делува како опозиција, најави претседателот на партијата Африм Гаши по  состанокот на Централно собрание во партиското седиште во Тетово. 

-Донесовме конечна одлука. Одлучивме дека Алтернатива со сите функционери ќе биде опозициска партија, рече Гаши.

На новинарско прашање тој најави дека ќе гласат за уставните измени.