Ги запали мрежите и ја разгоре фантазијата: Мајката на голманот на Хајдук со жешки фотографии ја поддржа Хрватска

Дали може да биде поголем предизвик?

Рената Ловринчевиќ Буљан, поранешна Мис Универзум на Хрватска од 2000. година, ги поддржа хрватските фудбалери на почетокот на ЕП во фубал позирајќи на карпа покрај морето во костим за капење со бели и црвени полиња.

Мајката на голманката на Хајдук Борна Буљан работи како фитнес тренер и често е горда на својата фигура на социјалните мрежи.

Во текот на летото сака да се слика покрај базен или на плажа, а неодамна го изрази своето незадоволство што често се истакнува само нејзината сексуалност.

– Не ми се допаѓа кога сите пишуваат „секси мама“, никој не гледа дека сум вредна, дека напорно работам, се трудам… ја гледаат само таа сексипилност, тоа не ми се допаѓа, но очигледно тоа е модерно денес – изјави Рената.