ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈКА – Без силикони и естетски корекции! Српската фолк-ѕвезда и во шестата деценија од животот изгледа како авион: “Се уште сум провокативна!“ (видео)

0

Балканската фолк ѕвезда, Јасна Миленковиќ Џами привлече огромно внимание од денот кога се појави на музичката сцена во раните 90-ти години, а пејачката често кажува дека тој период и бил најубав во животот. 

Никого не оставаше рамнодушен со нејзиниот убав изглед, а малку е познато дека беше успешна и во гимнастиката.

Пејачката, која во провокативно бикини ги „запали“ социјалните мрежаи, се уште ги возбудува присутните каде и да се појави, а ништо поинаку не беше кога неодамна се појави пред српските медиуми и ја покажа својата фигура. И покрај тоа што е во шестата деценија од животот, Јасна изгледа фантастично, а тоа го припишува на грижата за своето тело и соработката со нејзината сестра, која се грижи за нејзиниот изглед.

Жена на оваа возраст да се осмели да облече бели тесни панталони, без силикони, замислете… Може да изгледа вака, ако се грижите. Јас сум сè уште провокативна, иако годините минуваат“, секогаш има некаква гужва наоколу. јас, претпоставувам дека сум така роден“, гордо изјавила пејачката за соседните медиуми.

Таа истакнала и дека е единствената пејачка од 90-тите години која се уште е исто толку активна на сцената.

Погледнете како фокл ѕвездата ги воодушеви сите во тесни бели панталони, а пред камерите се сврте и го покажа секој дел од нејзиното тело:

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО ОВДЕ!