ГОЛЕМА НЕСРЕЌА ВО СРБИЈА – Песочна бура во Суботица предизвика тежок верижен судир на автопатот: Најмалку седум возила учествувале во несреќата (фото/видео)

0

Тотален хаос денес се случи во соседна Србија. Најмалку седум возила – патнички и товарни возила се судриле на патот Бачка Топола – Суботица.

Се работи за сериозен верижен судар, а до несреќата дошло како последица на песочна бура која го зафати северниот дел на Србија.

Според информациите објавени од соседните медиуми засега нема вести за повредени во несреќата.

Како што можете да се забележи на фотографиите и видео-снимките објавени од мидеимуите од соседството, не можете буквално да видите „прс пред око“.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ФОТОГРАФИИТЕ И ВИДЕО-СНИМКИТЕ ОВДЕ!