,,Го заборави градникот!” Пејачката го бодреше Партизан, а фановите гледаа само во нејзините гради: Сè се гледа!!!

Младата пејачка Теодора Џехверовиќ синоќа од трибините го следеше натпреварот помеѓу Партизан и Црвена Звезда, а поради еден „детаљ“ сите гледаа во неа.

Имено, таа за оваа прилика дојде во многу ,,опуштено” издание, но многумина од присутните коментираа дека е премногу опуштено.

,,Машкиот пол не може да се концентрира на играта бидејќи сите гледаа во неа” – гласеа коментарите.

На сите им беше јасно дека не носи градник, поради што многумина „триеа очи“, а таа беше насмеана цела вечер.

Пејачката за оваа пригода избра широки беж панталони и сива блуза, а сè уште не е јасно дали намерно дошла без градник или случајно го заборавила дома.

Да потсетиме, играчот Вилдос на социјалната мрежа Инстаграм ја следи српската пејачка Теодора Џехверовиќ. Она што е интересно е што и таа го следи, па не е јасно кој го направил првиот потег.