ГО ПОГРЕБАЛА СОПРУГОТ, ПОТОА ДОЗНАЛА ДЕКА Е ЖИВ: ЈА ЛАЖИРАЛ СВОЈАТА СМРТ за да биде СО ЉУБОВНИЦАТА! Еве како го разоткрила (ВИДЕО)

Ако не сте знаеле, постојат мажи кои ја лажираат својата смрт за да започнат нов живот. Анеса Роси, која ја сподели својата приказна на TikTok , го доживеа тоа од прва рака од нејзиниот сопруг .

Анеса била шокирана, засрамена, зачудена, лута и вознемирена кога дознала дека нејзиниот сопруг се преправал дека е мртов.

Роси ја сподели својата приказна во видеа на TikTok, велејќи дека била контактирана од полицијата во Мајами и ѝ кажале дека нејзиниот сопруг извршил самоубиство и дека го пронашле неговото тело. Таа потоа раскажала разговор меѓу неа и членовите на неговото семејство во врска со загубата.

@anessarossii Shocked. Embarrassed. Stunned. Angry. Upset. So many emotions come to mind. Still dont have all of the information #storytime ♬ original sound – Anessa Rossi

Според тоа како Рози го раскажала разговорот, јасно е дека не била премногу блиска со сопругот, но и со неговото семејство.

Според неа, семејството ја замолило да не доаѓа на погребот бидејќи нејзината површна врска со нив ќе го направи погребот премногу трауматичен за семејството. Без оглед на тоа, Роси продолжи да помага во организирањето на погребот и да го плати, верувајќи дека нејзиниот сопруг си го одзел животот на 22 јануари 2023 година.

Сепак, нејзиниот сопруг ја лажирал својата смрт, и цело време живеел со својата љубовница, а Роузи дознала за тоа во коментарите под видеото каде зборувала за неговиот погреб.

Под видеото добила порака од лице кое го познава нејзиниот сопруг.

Отворајќи ја пораката, таа рече дека дознала дека нејзиниот сопруг е жив и здрав, живеејќи во Мексико со жена за која тврдеше дека му била љубовница во последните шест години.

@anessarossii

This is all im going to speak on for the rest of the day

♬ original sound – Anessa Rossi

Тоа обвинување предизвика бура од повратни информации. Повеќето од луѓето кои коментираа ја советуваа сопругата да го тужи нејзиниот сопруг за емоционална штета, додека други очигледно се сомневаа во валидноста на нејзината приказна и се прашуваа како е можно таа да не отиде на погребот на нејзиниот сопруг.

Многу луѓе беа скептични околу тоа дали Роси навистина била информирана дека нејзиниот сопруг починал. Луѓето сакале да ја видат преписката меѓу неговото семејство и неа, но таа во третото видео објаснила дека комуникацијата била вербална.

Луѓето на TikTok сè уште не и веруваа, а потоа се огласи нејзиниот „покоен“ сопруг кога објави видео во кое ја обвинува дека лаже.

Сепак, Роси објави уште едно видео во кое повторно објаснува како ја измамиле и ставила точка на оваа приказна, пренесува YourTango.