ДАЛИ ТАТКОТО И СИНОТ РАЗГОВАРААТ ПО СИТЕ СКАНДАЛИ? Вистината за врската меѓу Чарлс и Хари излезе на површина, а и тука Камила „весели и наоблачува“

Дали Чарлс Трети и принцот Хари зборуваат по сите скандали, се прашуваат многумина, а извор ги откри катастрофалните детали за Дејли Меил.

Клучната улога меѓу таткото и синот ја игра кралицата Камила. Британскиот монарх индиректно го предупреди својот син, во медиумите, да не ја преминува оваа граница, но тоа не се случи.

Камила Паркер Боулс, Кралот Чарлс, Брижит Макрон

Врската помеѓу Меган Маркл и принцот Хари и неговото семејство е повеќе од разнишана по Мегсит пред три години. Ситуацијата ја расипа нивното интервју во шоуто на Опра Винфри и неговите мемоари „Spare“ кои се продаваат од јануари оваа година.

Во мај, принцот Хари присуствуваше на крунисувањето на неговиот татко и кралицата Камила во Лондон, но веднаш по церемонијата се упати назад во Америка, кај Меган Маркл и нивните деца Лилибет Дијана и Арчи Харисон. Британското кралско семејство годинава јавно не го одбележа неговиот 39-ти роденден. Инсајдерот рече дека Хари не добил добри зборови од принцот Вилијам или кралот Чарлс пред или по крунисувањето.

„Комуникацијата меѓу кралот и принцот Хари е сè уште прилично лоша. Тие не зборуваат многу, ако и воопшто зборуваат“, изјави извор за Телеграф.

Познато е дека кралот Чарлс е работохолик, кој претпочита да комуницира (зборува) преку телефон или е-пошта наместо СМС или WhatsApp. Но, далеку од тоа може да биде причината поради која тој не разговара со својот син.

Изворот додаде една причина – разочарувањето на кралот од начинот на кој Хари ја опишал кралицата Камила во мемоарите. Во таа книга пишува дека е опасна и злобна. Хари, исто така, рече дека неговиот татко и неговата сопруга се виновни за одредени приказни за него и Вилијам: „Имам сложени чувства бидејќи добив маќеа која неодамна ме жртвуваше на нејзиниот ПР олтар“.

Камила Паркер Боулс, Кралот Чарлс, Брижит Макрон

Неодамна, Меган Маркл и неофицијалниот портпарол на принцот Хари, Омид Скоби, изјавија дека Вилијам е гладен за моќ, а Чарлс е непопуларен.

Во описот на својата книга Endgame на Амазон, Омид Скоби изјави дека станува збор за интензивна истрага за моменталната состојба на британската монархија, дека Камила е подготвена да преземе опасни мерки за да го спаси нејзиниот имиџ и дека Хари бил принуден да започне нова животот откако беше изневерен од семејството“.

Не е познато дали Хари или Меган учествувале во пишувањето на книгата, но споменатиот автор се пофали дека ги интервјуирал, пишува Дејли Мејл.