Двајца загинаа при пукање во град на југот на Франција

 Во град во јужна Франција, две лица беа убиени од огнено оружје во текот на викендот, а други две беа повредени, објави денеска јавното обвинителство на Ним.

Личностите со качулки пукале директно во своите жртви ноќе пред затворен бар во општината Понт-Сен-Есприт, а потоа се оддалечиле.

-Жртвите на нападот се на возраст меѓу 24 и 25 години, велат од обвинителството