Девојката (11) која ја бараше цела Грција е пронајдена мртва: Таа имала рани на вратот: Приведен е вујкото кој е обвинет за силување

Василики Николопулу (11) која исчезнала, била пронајдена мртва во неделата вечерта во 21 часот и 10 минути , прободена со нож во вратот, а роднината на девојчето наводно го признал делото.

Девојчето исчезна вчера од областа Миртија во Пиргос, а денеска е пронајдено во областа Катарачи со убодни рани на вратот.

11-годишното девојче било пријавено за исчезнато од нејзината мајка и издадено е килибарно предупредување дека се смета дека девојчето е во животна опасност.

За жал, безживотното тело на девојчето е пронајдено денеска, а набрзо во полициска станица бил донесен и вујкото на детето, кој на рочиштето признал дека со својот автомобил го убил детето што го зел ден претходно.

Инаку, вујкото и претходно беше обвинет за силување малолетничка, но грчките медиуми не знаат дали е осуден.

„Ми рекоа дека нашле мало девојче, ќе видам дали е мојатс ќерка”, вели мајката во интервју за медиумите.