Делегација на Кнесетот на средби со Џафери и пратеничката Мизрахи и членовите на групата за пријателство со Израел

0

– Во Собранието денеска во посета ќе престојува Делегација од израелскиот Кнесет. 

Попладнево тие ќе бидат примени од претседателот на Собранието, Талат Џафери, а потоа ќе се сретнат со претседателката на собраниската Пратеничка група за соработка со Парламентот на Израел, Рашела Мизрахи и со членовите на групата.