ДЕТАЛИ ЗА ЖЕШКАТА АФЕРА НА ТРАМП СО АКТЕРКА ЗА ВОЗРАСНИ: Љубовницата откри каков е меѓу чаршафите, додека Меланија го чувала бебето!

0

Аферата меѓу Доналд Трамп и актерката од филмови за возрасни Сторми Даниелс првпат беше пријавена во 2018 година, а сопругата на поранешниот американски претседател Меланија Трамп тогаш дознала за аферата.

Бесната Меланија Трамп потоа помина неколку ноќи во луксузен хотел во Вашингтон за да се држи подалеку од Белата куќа. Токму од ова се плашеше Доналд Трамп кога на Сторми 15 месеци претходно и плати 130.000 долари, изјави извор близок до поранешниот претседател.

Меланија Трамп, Доналд Трамп

– Трамп беше надвор од себе со страв дека Меланија ќе ги дознае деталите за неговата дискреција – дискреција со порно ѕвезда ни помалку ни повеќе. Знаеше какви може да бидат последиците и ќе направеше се што може за да го прикрие тоа“, додал изворот за Дејли Мејл.

74-годишниот Трамп вели дека денеска ќе биде уапсен под обвинение од државата Њујорк за фалсификување деловни книги и кршење на правилата за финансирање на кампањата поради тоа што на неговиот тогашен адвокат Мајк Коен му платил 130.000 долари.

Тој, исто така, негира каква било вина и афера со Даниелс (44), а случајот го нарече политички мотивиран. Тој ја опиша исплатата како „непријатност“ што понекогаш ја плаќаат богатите луѓе за да решат некој проблем.

Кога „Волстрит џурнал“ пишуваше за случајот Даниелс во 2018 година, Меланија Трамп немаше дилема, сакаше да се одвои од Белата куќа.

Интервјуто со Сторми Даниелс е направено во 2011 година, а магазинот тој разговор го чувал седум години. Таа раскажа сè за средбата со Трамп во 2006 година во хотелска соба во казино во Невада по добротворниот голф турнир на познати личности. Даниелс истакна дека може да ги опише интимните делови на Трамп.

– Сексот не беше ништо посебно. Не сакаше да ме врзува со синџир за креветот или ништо друго. Тоа беше една позиција – изјави Сторми и додаде дека тоа биле најлошите 90 секунди во нејзиниот живот.

– Дефинитивно можам совршено да го опишам неговото ѓубре, ако некогаш морам – истакна таа.

Таа истакна дека Трамп бил одушевен со неа и и рекол: „Кога ќе се видиме повторно?

За потсетување, Меланија и Доналд Трамп се венчаа во 2005 година. Во моментот на големиот скандал Меланија се грижела за неа и четиримесечниот син на Трам, Барон. Додека Трамп беше на Светскиот економски форум во Давос, Меланија престојуваше во хотелот. Има индиции дека причините биле од логистичка природа, но подоцна и таа поминала одредено време во западното крило на Белата куќа.

Доналд Трамп

– Меѓу персоналот се зборува дека аферата „Сторми Даниелс“ силно ја погодила, дека е вознемирувачка и понижувачка за неа и дека нејзиниот однос со претседателот Трамп е „проблематичен“ – рекол изворот.