Диета на Орниш: Храна која ги чисти крвните садови!

Наместо да се грижите за тоа колку јадете, важно е да внимавате што јадете, а потоа ќе бидете поздрави и ќе можете да ги ослободите вишокот килограми, вели кардиологот Дин Орниш, автор на диетата Орниш.

Ова мени им се препорачува на пациенти кои со години страдаат од блокирани крвни садови, кои земале лекови или им биле препорачани за операција.

Менито се базира на конзумирање на посна храна од растително потекло. Мешунките, овошјето, зеленчукот и житариците треба да се јадат во неограничени количини секој ден, а обезмастено млеко, јогурт со малку маснотии, сирење со малку маснотии, крем со малку маснотии и белки од јајца исто така треба повремено да се консумираат.

Треба да се избегнуваат месо, масло, маслинки, јаткасти плодови, семки, шеќер и алкохол. Ако не можете да се откажете од месото, еднаш неделно е дозволено да јадете малку пилешко или риба филе.

Ефектот на оваа диета врз срцето е доста добар, но од друга страна диетата е малку комплицирана за следење. На почетокот може да предизвика одредени потешкотии и проблеми бидејќи не содржи витамини кои му се потребни на телото.

Од друга страна, има и ограничена количина на протеини, витамини, липиди и железо, што може да донесе помал отпор, пренесува Телеграфи.

Предлог за мени:

Прв ден

житарки со јогурт без маснотии и свеж сок од портокал.
Ручек – печени компири, намачкани со малку маснотии и спанаќ, зелена салата.
Вечера – тост, салата од домати и босилек.

Втор ден:

тост леб со сирење и јогурт без маснотии.
Ручек – зеленчук, интегрален леб, салата по желба.
Вечера – интегрален леб, сос од зеленчук.

Трет ден

омлет направен од три белки, млеко без маснотии, интегрален тост.
Ручек – супа со зеленчук, кафеав ориз и печурки, салата по желба.
Вечера – мафин од цели зрна, јогурт без маснотии.

Четвртиот ден

јаболко или круша, меурчиња од јогурт.
Ручек – Три белки, (избегнувајте црвено поради холестерол), пире од компири (150 гр.), салата од домати, малку маслиново масло.
Вечера – комбинација од тиквички, модар патлиџан и житарки.

Петтиот ден

Појадок – 1 јајце и тиква, 1/3 шолја боровинки, 1 шолја обезмастено млеко, парче црн леб.
Ручек – вегетаријанска храна, салата од цвекло.
Вечера – салата од карфиол, домат, краставица, тестенини од интегрални тестенини со варен зеленчук, мала чаша јогурт .