ДОБИВAВ ПОРАКИ, МЕ ПОЛУДЕ: Детали за врската на Путин и Памела Андерсон! Се шпекулираше дека се ЉУБОВНИЦИ, а ОВА е ВИСТИНАТА

Поранешната зајачица на Плејбој , Памела Андерсон , откри како нејзиното присуство во Кремљ предизвикало возбуда кај рускиот претседател Владимир Путин .

Памела е долгогодишен активист за правата на животните. Затоа стапила во контакт со политичката елита во Русија за да побара забрана за увоз на производи од морски цицачи.

Памела Андерсон

Во изјава за Variety, таа истакна дека е во Кремљ и дека нејзиното присуство „предизвика возбуда кај рускиот претседател“.

„Бев во Кремљ, седев на маса и сите ќе беа таму. Путин беше само еднаш во собата, но слушна сè. Добив пораки од други луѓе дека е среќен што сум таму“, таа кажа.

„Некако ме излуде“, додала Памела.

Како што претходно објавија странските медиуми, Памела неколку пати го посетила Кремљ и неколку пати се сретнала со Путин.

Таа никогаш не даде директен одговор на прашањето дали се во врска.

Асоцијацијата на Памела со Путин датира повеќе од една деценија, а непотврдени гласини за нивната романса кружеа низ годините.

Памела Андерсон, Чувари на плажата

Памела првично го контактирала рускиот лидер за да се обиде да го убеди да го забрани ловот на морски цицачи во Русија и да го запре нивниот увоз. Се чини дека таа беше многу убедлива, бидејќи Путин ја забрани оваа практика во 2009 година, непосредно по нивната средба во Москва.

Таа, исто така, му испратила писмо во 2015 година кога лобирала да се стави крај на трговијата со китско месо. Таа сакаше да го запре бродот со 1.700 тони месо од кит кој требаше да помине низ руските води во Јапонија.

„Почитуван Владимир Владимирович, верувам дека и двајцата споделуваме заедничка љубов кон животните и длабока почит кон природата, и поради таа причина сакам да ви упатам лична молба во име на загрозените китови“, напиша Памела.

„Претседателе Путин, можете да го запрете овој нелегален транзит со забрана на овој брод да носи товар со месо од загрозен вид на кит низ руските води до Јапонија. Би сакал со почит да ве замолам да размислите за истрага на оваа пратка и да направите се што можете за да го спречите нелегалниот товар од влегувањето во Јапонија. Вашата одлука може да стави крај на непотребното колење на загрозените китови од страна на Исланд“, истакна Памела.

Памела Андерсон

Ова доведе до тоа Памела да биде поканета назад во Кремљ да работи директно со Русија за да го реши проблемот.

Памела подоцна откри дека дури била поканета на претседателската инаугурација на Путин во 2012 година како негов специјален гостин, а зборувала и за наводната љубов.

„Не…не, но тој сакаше навистина да дојдам на неговата инаугурација и да му дадам цвеќе. Сакав да му дадам цвеќе. Не дојдов. Но, очигледно е дека понекогаш бевме заедно на истото место. “, рече таа.

Памела отсекогаш останала мистериозна за нејзината врска со рускиот претседател. „Да, имам одлични односи со Русија“, рече таа.

Памела Андерсон

Таа се осврна и на менталитетот на Русија и ја критикуваше големата антируска кампања во Америка.

„Луѓето мислат дека Русите се многу страшни и стоички, но тие можат да бидат многу емотивни, многу ангажирани и сакаат да ја направат вистинската работа. Америка знае да биде многу досадна со своите антируски ставови“, заклучи Памела.