Драма во Хоргош: Нервозен камионџија ја престигнал километарската колоната, па со нож ги нападнал колегите кои сакале да го спречат (Видео)

Драматичен настан се случил на граничниот премин Хоргош во попладневните часови кога возачот, кој управувал шлепер со новопазарски регистарски ознаки, се обидел да претекне колона камиони, додека други возачи на камиони, кои чекале во колоната за неколку часа, се обидела да го спречaт.

Излегол од камионот, извадил нож и почнал да вика: „Бегај од камионот“, а потоа нападнал колега кој бил во група луѓе кои се обиделе да го запрат“, рекол еден од очевидци за агенцијата РИНА.

Но, возачот на шлепер од Нови Пазар повторно влегол во камионот и продолжил да се движи. За среќа, во овој инцидент нема повредени. За целиот случај била известена полицијата, која по пријавата веднаш излегла на лице место, пренесува Телеграф.