Дуа Липа со провокативно појавување на модната недела во Милано

0

уа Липа провокативно се појави во проѕирен црн фустан додека присуствуваше на ревијата на GCDS на модната недела во Милано во четвртокот.

Фустанот на пејачката ја разоткри нејзината црна долна облека и таа го спои изгледот со густи потпетици, додавајќи неколку инчи на нејзината висина.

Нејзиниот напнат изглед ја истакна нејзината витка линија и ги спакуваше неопходните работи во црвена чанта во форма на срце,  пишува DailyMail .

Присуствуваа и други ѕвезди, меѓу кои и Бела Торн, која одлучи да носи жолт кроп и здолниште до подот.

Дуа инаку имаше огромен успех во изминатите 12 месеци.

Tаа неодамна додаде четири милиони фунти на своето богатство откако ја отфрли својата поранешна менаџерска компанија на почетокот на 2022 година.

Во февруари истата година беше откриено дека Дуа се разделила со тогашната менаџерска компанија која и помогна да се претвори во глобална сензација, по спорот околу заработката.

Пејачката, која потпиша договор со лондонскиот Тап Менаџмент во 2013 година додека работеше како келнерка во коктел бар, ги запрепасти своите шефови кога рече дека не сака повеќе да ја претставуваат.

Дуа има издадено два албума за време на нејзината релативно кратка кариера во музиката, а последниот е „Future Nostalgia“ од 2020 година.

Aлбумот создаде шест хит синглови, кои постигнаа критички и комерцијален успех, на врвот на топ листите во 15 земји и стигнаа до првите десет во 31 земја.