ДУПЛЕКС НА ДЕДЕЊЕ И КОЛА ОД 110.000 €! Српската пејачка искеширала 200.000 евра за втор стан – Погледнете чист ЛУКСУЗ

Дара Бубамара зад себе има долга кариера, а како што и самата призна, заработила милиони кои паметно ги вложила.

Покрај луксузниот дуплекс од 130 метри квадратни на Дедиње, Дара Бубамара поседува недвижен имот во Шпанија, како и стан во Нови Сад од дури 170 метри квадратни , кој го платила 200.000 евра , а и помогнал поранешниот сопруг Милан Кесиќ. со тоа. Соседите на пејачката неодамна открија дека не ја гледаат често во нејзиниот стан во Нови Сад, но и како се однесува кога се исклучени камерите, како и дали е скржава со бакшиш.

Пејачката, позната по тоа што на социјалните мрежи се фали со својот луксузен живот, многупати има објавено видео од својот екстравагантен дом, а секој детаљ привлекува внимание. Голема дневна соба со модерен мебел, фантастично комбинирана со кристален лустер и бела стилска маса и столчиња. Белите ѕидови, белиот мебел, фотелјите и теписите зрачат со луксуз. А спалната соба е огромна, а во средината е голем брачен кревет и сето тоа е во аристократско бело.

Дара не секогаш уживала во лускуза и не можела да се пофали како сега. Пејачката никогаш не криела дека најголемата поддршка додека ја градела кариерата и е семејството. Мајка Милица беше сервер во болницата, таткото Перо беше возач во јавен превоз. Иако не можеа многу да си дозволат, пејачката им е благодарна што ги водеа на вистинскиот пат.

Освен што троши пари на скапа облека, сака брзи и скапи автомобили, па возела скапи машини како Порше, Ренџ Ровер Спорт, кои наводно чинеле дури 110.000 евра…

Пејачката не штеди ниту на синот и плаќа по 5.000 евра годишно за неговото образование во приватно училиште. Дека има терени за тенис, кошарка и фудбал покажува и фактот што е многу луксузно училиште. Покрај тоа, содржи сала за одржување на физички активности, специјална кујна, училници со најсовремена опрема, како и приватен лекар во рамките на училиштето. Во оваа цена се вклучени и појадок, овошна ужина, ручек, слатка ужина. Во училиштето има четири менија погодни за децата, а едно од нив вклучува руско национално јадење борш и овошен сок за ручек.