Ева Лонгорија пукаше од сексапил! Ја истакна бујната става, убавината и го одзема здивот

На манифестацијата „Жени во филмот“, која ги собира дамите номинирани за Оскар, Ева Лонгорија блесна во прекрасно одело и златен корсет.

Од 2007 година, „Жена во филмот“ ги собра жените номинирани за Оскар , на прослава која нуди можност за вмрежување и поврзување, на начин кој историски бил резервиран за мажите во филмската индустрија.

Кога првпат беше организиран овој настан, беа номинирани само 40 жени. Годинава се случи почитта да се оддаде на 8 март, односно Денот на жената, а меѓу гостите беше и Ева Лонгорија . 

Ева носеше моќен, црн костум, под кој имаше златен корсет, кој ја истакна нејзината бујна биста. 

Секако, стајлингот го заокружи со впечатлив накит, додека кога станува збор за обувките се одлучи за шпиц чевли, високи потпетици. 

Распуштената, малку брановидна коса и беспрекорната шминка дополнително ја истакнаа нејзината убавина. 

Погледнете како изгледала таа :