Ексклузивни фотографии од местото на исчезнувањето на малата Данка! Едно работа покрена нови сомнежи! МВР ја блокираше улицата, пристигна екипа на вештачење

Во Банско поле повторно сè е раздвижено од полицијата, со тоа што попладнето имаше развој на ситуацијата пред хорот каде последен пат беше видена Данка Илиќ, а екипата на српскиот портал Курир успеа да сними ексклузивни фотографии на кобната место.

Деветтиот ден откако девојчето исчезна, полицијата целосно го забрани преминот од средината на улицата , а во меѓувреме пристигнаа уште полициски возила во цивил, што во најмала рака покрена нови сомнежи – што се случува во областа каде малата Данка последен пат е видена и што се случи со девојчето кое мистериозно исчезнува без трага?

Имено, уште од раните утрински часови инспекторите придружувани од полицијата на местото на настанот донесоа, најверојатно, сведоци, кои, со раце обележале одредени области околу местото.

Во еден момент во Банско поле владееше затишје, додека полициските возила повторно не заминаа во истиот правец, а сега повторно вршат увид пред кобната викендица, при што фокусот е само на еден дел од дворот.

Како што може да се види на фотографиите, пристигнала и форензичката екипа која во оваа прилика најверојатно прибира одредени докази по разговорот со лицата кои денеска беа донесени на местото на настанот.

За потсетување, австриската полиција денеска соопшти дека се верува дека објавеното видео е навистина малата Данка, во секој случај цела нација веќе го чека расплетот на овој настан со надеж дека Данка е некаде жива и здрава.

И додека српската полиција сè уште работи на теренот каде последен пат е видена девојката, полицијата во Виена, пак, апелира до сите граѓани кои имаат какви било информации за жените од видеото да ги повикаат органите на прогонот на 01-31310-33800 или во која било полициска станица, не запира додека самата истрага не заврши и не се најде двегодишната Данка која ја крена Србија на нозе.