ЕМА (18) САКАЛА МАЛКУ ДА ГИ ЗГОЛЕМИ УСНИТЕ, ПА ПРЕЖИВЕАЛА ХОРОР: Ја избрав НАЈЕФТИНАТА КЛИНИКА, а потоа следеше ПЕКОЛ! Се изобличив

0

Ема Корнет од Кентаки, која со години сака малку да ги зголеми усните, закажала состанок со локален пластичен хирург . Работите набрзо тргнале наопаку, а 18-годишната девојка вели дека неколку часа по инјекцијата усните почнале да и отекуваат и се плашела дека ќе пукнат. Алергиската реакција била брза, а на Ема морале да и помогнат лекарите поради страв и силни болки, пренесува The Sun.

Неколку часа по вбризгувањето на филерот, усните почнаа да и отекуваат толку многу што изгледаа како клун од патка, а таа не можеше ни да зборува.

Покрај тоа, нејзиното лице почнало да отекува и таа тврдела дека едвај гледа.

Ема леела солзи, а во подоцнежното видео открила дека била преплашена од игли.

– Долго време сакав филери за усни, но никогаш не сум ги пробала бидејќи се плашам од игли, не сакам ништо со нив – објаснила таа.

Во следното видео, Ема откри како изгледаат нејзините усни веднаш по третманот и рече дека „и се допаѓа како изгледаат“. Меѓутоа, само два часа подоцна, усните почнаа да и отекуваат и се чувствуваше како да ќе и „експлодираат“.

После неколку минути спиење, нејзиното момче ја разбудило и ја советувало да оди во болница бидејќи отокот толку многу се зголемил што на Еми набрзо целото лице почнало да и отекува.

Според Ема, таа нашла клиника во нејзина близина која наплаќала само 348 долари по инјекција. Тврдела дека обично чинат повеќе од двојно повеќе, но сепак одлучила да се подложи на третманот. Ема открила дека зборувала на клиниката за отокот и дека наводно и рекле дека е „нормално“.

По неколку дена, отокот за среќа се смирил, но Ема била зачудена кога видела дека после се што поминала, нејзините усни биле со иста големина како и пред филерите.

– Неколку дена подоцна отокот конечно стивна и не можев да ја забележам разликата – објасни таа. Ема истакна дека „никогаш повеќе“ не би сакала филери за усни.

Ема Корнет

Во друго видео, Ема откри дека сега може да се смее за трауматичниот настан.

– Беше многу трауматично, но сега кога јас, моето момче, моето семејство и моите пријатели ќе се навратиме на тоа, тоа е прилично смешно – признала таа.

И покрај тоа што нејзиното момче, семејството и пријателите ѝ рекле да не ја прави процедурата, Ема рече дека е „тврдоглава“ и дека сепак го направила тоа.

-Требаше веднаш да знам бидејќи се јавив на три различни места и сите естетски зафати чинат околу 700 до 800 долари – изјави таа. Напоменала дека не сака да плати толку пари и се одлучила за клиника која наплаќала 348 долари за овој вид на естетска хирургија.

@emmaxc__ #greenscreen AGAIN THANK YOU GUYS SOOO MUCH IM SHOCKED #update #lipfillergonewrong #fyp #viral ♬ original sound – emmac1544

 Откако ја отстранија кремата за здрвување, почнаа да ми даваат инекции. Им побарав половина шприц затоа што ми беше прв пат, не сакав полн шприц, но на крајот ми дадоа полн шприц – раскажа Ема.

Откако лицето почнало да и отекува, Ема решила да се јави во болница каде и било кажано да земе Бенадрил, вообичаен антихистамин и седатив, и за неколку дена отокот поминал.

– Ако одите по филери, погрижете се да не сте алергични на нешто како лидокаин или било што, бидејќи во спротивно истото ќе ви се случи – советува Ема.