ЖЕДНА ПАТНИЧКА НЕ САКАЛА ДА ПЛАТИ ЗА ВОДА ВО АВИОН: Смислила одлична финта, на мрежите и аплаудираат! ВИДЕО

0

Патувањето со авион често знае да биде непријатно, но и полно со изненадувања, а едно од нив секако се цените на храната и пијалоците на летот.

Затоа една жедна патничка смислила иновативен план да ги избегне трошоците за плаќање вода, а видеото стана вирално, собрајќи речиси 630.000 прегледи на TikTok.

вода, авион

„Бев жедна, но не сакав да платам три евра за вода“, објаснува таа во видеото, покажувајќи чаша со мраз што ја оставила да се стопи пред да ја испие.

„Нема причина водата да биде толку скапа“, додаде таа во описот.

Секако, не требаше многу време за tiktokers да почнат да го коментираат нејзиниот трик.

@rachealxk No cause why does water have to be so expensive😭 #fyp #holiday #ryanair #travel #europe ♬ Hit em Up – 2Pac

„Плаќањето за чаша вода на кој било лет треба да претставува ризик по здравјето“, напиша еден tiktoker.

Друг коментираше дека тоа е долг процес, забележувајќи ги пониските температури на летот: „Потребно е подолго време за да се стопи мразот бидејќи секогаш е многу студено во авионот“.

Во меѓувреме, се појави тиктокер кој тврди дека го прави истото на ноќно излегување. „Го направив тоа во клубот кога се обидоа да ми наплатат вода од чешма“, напиша тој.