ЖЕНАТА ГО ПРАВИ ОВА КОГА САКА С*КС: Мажи, внимателно слушнете, ТОЈ ЗНАК ЈА ИЗДАВА

0

Дали некогаш сте биле во голема дилема дали жената сака врска со вас? Ви откриваме конкретни знаци кои ќе ви помогнат:

Говорот на телото е многу важен, затоа слушајте што се обидува да ви каже партнерката и на што ве наведува. Ова се сигналите со кои покажува дека сака секс:

Имено, сајтот за запознавање IllicitEncounters.com анкетирал 2.000 свои корисници како да започнете сексуална игра и направил листа со најчестите одговори од мажите и жените.

Анкетата е ограничена бидејќи на прашањата одговориле членовите на страницата што ги зближува луѓето, па нивните ставови можеби не се репрезентативни. Дефинитивно, клучот е секогаш во комуникацијата , затоа општиот совет е да го прашате партнерот како тој би сакал да иницира и како вие да иницирате. А, погледот на најчестите одговори ви дава навестување што да очекувате.

секс

Како жените даваат до знаење дека се за секс?

– Долги сугестивни бакнежи и насмевка

– Прашуваат: Дали сакаме да водиме љубов?

– Носат провокативна долна облека

– На партнерот му праќаат секси фотографија

– Раката им се лизга по меѓуножјето на партнерот

– Се соблекуваат пред партнерот

– Тие легнуваат голи, а најчесто спијат во пижами

– Навијте го часовникот за „утринска акција“

– Романтична вечера дома

– Појадок во кревет