Жената која се омажи сама со себе бара развод: “Повеќе не можам да го издржам ова!“ (фото)

0

Жената која наводно се омажила сама за себе поднела барање за развод по само еден ден од бракот, пишува Independent.

Софи Море уште во февруари објави дека направила необичен чекор и сподели фотографии на кои е облечена во венчаница и долг бел превез.

25-годишната девојка, која има повеќе од 500.000 следбеници на социјалната мрежа Твитер и Инстаграм, откри дека купила венчаница и испекла торта за да го прослави големиот ден.

Денес купив венчаница и направив свадбена торта за да се омажам“, објави тогаш таа.

Корисниците на социјалните мрежи беа поделени околу нејзината одлука – некои останаа на неа и ја поддржаа, додека други рекоа дека целата работа е само за внимание.

Се за лајкови и внимание“, вели еден од коментарите под објавата. „Ова воопшто не е добро“, пишува друг.

Сепак, на некои луѓе им се допадна идејата. „Тоа лесно би можел да бидам јас. Честитки за убавиот брак“, напиша еден под објавата.

Еден коментатор сугерираше дека можеби таа сама решила да направи такво нешто и напиша: „Да имав пари, ќе го направев тоа“.

Друг остави коментар: „Фустанот ти стои убаво, драга, а секој што ќе каже поинаку е обичен шутрак“.

Таковиот брак е најдобар. Верувајте дека бракот со друга личност би траел помалку и би бил поконфликтен“, заклучил еден коментатор.

И покрај поддршката на некои следбеници, се чини дека невестата набрзо почнала да се сомнева во нејзината одлука бидејќи само еден ден подоцна, на 20. февруари, изјавила дека разводот е неизбежен.

Само еден ден сум во брак со себе и не можам повеќе да издржам, размислувам за развод за секој случај“, изјавила таа.

Корисниците на социјалните мрежи повторно беа изненадени, со многу коментари и шеги на нејзина сметка.

Еден придружник, по име Лукас, ја уверил Софи: „Има експресен развод во првите три месеци од бракот, затоа не грижете се“.

Некој друг ја повтори нејзината изјава: „Не можеше да издржиш“.

Друго лице кажа: „Побарај добар адвокат“. А додека друго лице додаде: „Треба добро да размислиш пред да се омажиш, Софи“.