Жената на која сите и се восхитуваат – доживеа пекол и едвај преживеа, гордо ги покажa лузните на лицето

0

Убавицата од Велика Британија е вистински доказ дека чуда постојат и дека со силна желба и волја се е можно.

Поранешниот модел и госпоѓица Кејти Пајпер, која преживеа страшен инцидент во 2008 година кога тогашното момче Даниел Линч фрли киселина врз неа од љубомора, што остави трајни лузни на телото и лицето, се појави на моден настан во Лондон со неверојатно елегантна стил.

Како и со нејзината храброст и желба да се издигне над сè, оваа жена не престанува да инспирира восхит и на Британските модни награди се појави во бел фустан надвор од рамениците со детали со пердуви на деколтето.

Стилот го заокружи со проѕирни црни ракавици, како и црни чорапи, додека косата ја повлече наназад, истакнувајќи го лицето на кое има видливи траги.

Се сеќаваме дека Кети зборуваше за трауматичното случување во нејзината биографија „Beautiful“. Таа едвај преживеала и останала слепа на едното око. Денес, тоа е инспирација за луѓето и се обидува да им помогне на сите оние кои поминале низ слична ситуација.

Таа има две ќерки и е среќно мажена додека работи како радио водител, инфлуенсер и ТВ лице.