Жена го претепала сопругот поради ИЗБОРИ: Кога и пукнал филмот, извадила коска од супата, па право во неговата глава

„Политиката може да биде брутална и опасна“, вели ТВ репортерот.

Полицајците од полскиот град Бартошице приведоа 44-годишна жена откако за време на расправија со сопругот извадила коска од супата – и почнала да го удира.

Причина за тепачката биле резултатите од изборите во локалната самоуправа, а мажот завршил во болница со крваво лице, пренесува Тајсол.

Бизарната приказна го привлече вниманието на локалните медиуми, а снимката на дневниот весник TVN24 стана вирална.

„Политиката може да биде брутална и опасна. 48-годишен маж е однесен во болница облеан во крв по расправија со сопругата“, вели во својот извештај репортерот Мариус Сидоркевиќ.

Тој додаде дека емоциите го достигнале својот врв и не стивнувале додека полицијата не пристигнала на местото на настанот.

„Денеска е закажано рочиштето на жената, бидејќи треба да се отрезни. Се планира и претрес на станот, бидејќи коската некаде се изгубила“, заклучи Сидоркевич.

Потоа камерата се вратила во студиото, а водителот не можел да престане да се смее. Во позадина се слушаше и смеата на останатите членови на тимот.

Корисниците на Твитер не ја пропуштија можноста да го коментираат случајот.

„Да го нападнеше со нож, веројатно немаше да има смеење“, напиша еден, додека друг додаде: „О, овие еднакви стандарди и стандарди“.