ЖЕНИТЕ РОДЕНИ ВО ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ГИ МЕНУВААТ МАЖИТЕ КАКО ЧОРАПИ – Денеска ве сакаат, а утре веќе имаат нова љубов – внимавајте!

0

Секој знак од хороскопот има различен однос кон љубовта и романтичните врски, некои се сметаат за најверни, некои имаат страст како главна карактеристика, некои имаат љубовен карактер, а има и такви кои едноставно лесно ги преболуваат раскинувањата. И не само тоа, туку веднаш, речиси рутински, преминуваат кон нова љубов. Се вели дека жените родени под овие хороскопски знаци „ги менуваат мажите како чорапи“!

ОВЕН

Жените Овен, бидејќи се страствени и енергични, не губат време размислувајќи како да ја спасат врската кога работите не одат како што треба. Лесно завршуваат врска и влегуваат во нова без многу мудрост и калкулација. Во овој процес, тие можат да се однесуваат како сурови, заборавајќи на своите поранешни партнери и сите оние слатки планови што ги имале со нив. Добрата страна е што не се занимаваат многу со проблемите кои ги „избркале“ од врската.

РАК

Жените Рак важат за нежни жени, со чувствителни емоции и добри домаќинки. И сето ова е точно, сепак, кога е љубовта во прашање… Ќе се изненадите како се однесуваат по раскинувањето. За жените Ракови разделбата е особено тешко искуство, а „лек“ за болката што ја чувствуваат е – нов партнер! Многу брзо преминуваат во нови врски за да го надминат копнежот за минатото.

СТРЕЛЕЦ

Жените Стрелец се живи, авантуристи, за нив велат дека за миг ќе се заљубат во некого, доволно е да ја видите таа личност еднаш… Овој знак има тенденција целосно да му се предаде на партнерот, без разлика на возраста или брачниот статус. Изненадувачки, тие се романтичари, но сето тоа ги држи многу кратко. Денес вие сте нивен предмет на обожавање, а утре некој на кој едвај го познаваат. Страста за заљубување многу често ги доведува во грешки, но тие не ја менуваат својата љубовна природа.