Жешки сцени, Александра Пријовиќ го пречека колегата на бината во халтери, фановите збеснаа: „Ова е претерано“ (ФОТО)

Прија имаше три концерти во Нови Сад, а на интернет кружат коментари за нејзиниот аутфит со халтери.

Регионалната ѕвезда Александра Пријовиќ (28) неодамна настапи три вечери по ред во Спенс во Нови Сад. Втората вечер таа носеше тесен црн фустан со врвови од халтери одоздола. Таа вечер ѝ гостуваше пејачот Слоба Радановиќ, па на некои интернет корисници не им се допадна како таа го пречека облечена.

„Срамота е што Александра Пријовиќ се облече вака за Слоба како да ќе го однесе во кревет а не на концерт, пристојно беше облечена за сите останати гости. Сè уште знае дека Слоба е традиционален и бидејќи е во брак со Јелена ги почитува семејните вредности, ми се допаѓа, но ова е претерано“, напишал корисникот.

„Ова е најлошото нешто што таа некогаш го носела, јас бев таму, ми беше непријатно. Подоцна гледам дека нејзините баба и дедо беа во публиката. Па што е срамота, како можеш да дојдеш и да кажеш „о, ова е одлично, ќе го носам “, додаде друг корисник на социјалната мрежа.

За потсетување, Курир напиша дека на сопругот на Александра, Филип Живојиновиќ му се слошило по нејзиниот концерт во Нови Сад. Имено, Александра и Филип по концертот тргнале кон автомобилот и во еден момент тој не се чувствувал добро, па паднал.

Наводно неговата состојба брзо се стабилизирала, а се шпекулира дека тоа е резултат на напорната работа околу организирањето на концертите.