ЗАСТАНЕТЕ, ПРИСТИГНА НОЛЕ: Ѓоковиќ го гледаше Меси во акција и се радуваше на голот на Србинот

Србин во центарот на вниманието.

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ присуствуваше на натпреварот од МЛС лигата меѓу Лос Анџелес Галакси и Интер од Мајами, кој заврши без победник (1:1).

Првиот светски рекет така имаше можност на дело да ги види Лионел Меси, како и неговиот сонародник Дејан Јовељиќ. Интересно, двајцата играчи беа единствените стрелци на натпреварот.

Покрај Ѓоковиќ, на трибините беа и некои познати НФЛ играчи и познатата актерка Хали Бери, но Србинот го привлече целото внимание. 

Новак пристигна во САД за да учествува на турнирот во Индијан Велс, кој започнува на 3 март.