„ЗА СИТНА ПАРА…“ Карлеуша се нафрли на овие ЖЕНИ, тврдеше И ТОА ЈАВНО

0

Јелена тврди дека ги штити, бидејќи нема време поради работа на нов албум.

Јелена Карлеуша важи за една од ретките јавни личности од Балканот која ја користи својата популарност и влијание во општеството за да го подигне светот и да зборува за бројни општествено одговорни теми за кои многумина молчат.

Поради своите ставови, Карлеуша често е на мета на нејзините колеги и поранешни пријатели од естрадата, а во последно време на сметката на Јелена се се почести навредите и прозивките од нејзините поранешни пријателки од естрадата, како Ана Николиќ и Дара Бубамара . .

Ана Николиќ неодамна ја „прозва“ Карлеуша нарекувајќи ја „забавна деловна жена без покритие и резултати“, додека Дара Бубамара пукаше кон Јелена поради доказите што таа ги презентираше за да потврди дека новата песна на Дара „Кока Рока“ е напишаназа Јелена токму за нејзиниот долго очекуван албум „Алфа“.

Јавноста не е навикната Јелена да молчи за вакви работи, па прашање на време беше кога ќе им одговори на колегите. Овој пат беше поблага од вообичаено, па во отворено писмо на својот Инстаграм призна дека ја сожалува колешката и објасни зошто е тоа така.

– Во последно време прочитав толку многу навреди против мене од разни „естрадни уметници“, како што се нарекуваат себеси, што бев во искушение да реагирам… Но, потоа додека ги гледам дрогирани како фалшираат и се тркалаат на подот додека публиката се смее или се понижуваат со свирење фрула, шокирајќи ја публиката со нивното вистинско лице, „мозок“ и тело без фотошоп… Или, според разни негледани реални шоуа, ги оживуваат своите пропаднати кариери за ситна пара, носејќи волнени капи и вградени кинески импланти вградени во ду*ето – Жал ми е за нив – започна Карлеуша, а потоа додаде:

– Немам желба да реагирам на нивните навреди, бидејќи заедно со тие текстови секогаш има видео или нивна слика, а јас едноставно останувам без зборови (Оваа неверојатна милост и сожалување во мене е производ на голем замор од работата на # АЛФА.Верувајте ми, тоа е само привремена состојба) – заклучи Јелена Карлеуша.