Зеленски: Противвоздушната одбрана спаси стотици животи

0

 Украинскиот претседател Володомир Зеленски изјави дека противвоздушната одбрана спасила стотици животи.

– Американските „Патриоти“ обезбедија 100 процентно уништување на руските ракети, додаде тој.

– Подготвуваме нови заеднички чекори со нашите партнери за зајакнување на нашата одбрана. Нема алтернатива за целосното ослободување на нашата земја, истакна Зеленски.